bio

Iza Połońska portret
fot. HaWa

Wokalistka śpiewająca w różnych stylach od klasyki po piosenkę aktorską i jazz. Doktor sztuk muzycznych.

Koncertowała niemalże w całej Europie śpiewając repertuar klasyczny. Wykonując piosenkę, występowała m.in. w Bibliotece Polskiej w Paryżu, czy w legendarnej Piwnicy Artystycznej Kurylewiczów w Warszawie u boku Wandy Warskiej. Ostatnie 5 lat wypełniły jej koncerty z Orkiestrami Filharmonicznymi w Polsce z projektami POŁOŃSKA śpiewa OSIECKĄ, MŁYNARSKI SYMFONICZNIE, KRAJEWSKI SYMFONICZNIE, a także kameralne projekty: PEJZAŻ BEZ CIEBIE, TRZY MIŁOŚCI, KOCHANY MÓJ BEŁZ, CZUŁOŚĆ, które współtworzy z Leszkiem Kołodziejskim, akordeonistą i aranżerem.

Współpracuje również z wybitnym pianistą jazzowym Bogdanem Hołownią, z którym współtworzy projekt SAMOTNE WYSPY SERC, a także – z Witoldem Cisło, kompozytorem i multiinstrumentalistą, tworzą razem projekt WYSTARCZY BYĆ.

W latach 2010 – 2016 współpracowała z Katedrą Kameralistyki Akademii Muzycznej w Łodzi. W okresie 2012 – 2017 była członkiem Zarządu Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków (SPAM). Wśród Uczelni, z którymi współpracowała wymienić należy: Akademię Muzyczną w Łodzi, Szkołę Aktorską przy Teatrze Śląskim w Katowicach i Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Obecnie wykłada w Akademii Muzycznej w Łodzi.

Jest także trenerem wokalnym, współpracuje z teatrami przygotowując aktorów do spektakli i partii śpiewanych. Pracowała m.in. z Teatrem Nowym im Kazimierza Dejmka w Łodzi, Teatrem Studyjnym w Łodzi, Teatrem Arlekin w Łodzi, czy z Teatrem im. Stefana Jaracza w Łodzi.

Prowadzi kursy i lekcje uwalniania głosu z ludźmi biznesu, pomagając im odnaleźć swój prawdziwy głos, a także pozbyć się lęku w trakcie wystąpień publicznych.

Do wyjątkowych zalicza współpracę z Janem Młynarskim, Zbigniewem Zamachowskim, Mieczysławem Szcześniakiem, Wojciechem Myrczkiem, Anną Dymną, Oleną Leoneko- Głowacką, Tymonem Tymańskim, a także ze znakomitym wiolonczelistami z Polish Cello Quartet.

Na rynku fonograficznym znaleźć można dwie solowe płyty Izy Połońskiej: PEJZAŻ BEZ CIEBIE (Dux 2019) i SING! OSIECKA (Soliton 2021)

Artystka jest wielokrotnie zapraszana do udziału w wydarzeniach muzycznych o szerokim zasięgu. W ostatnim czasie należą do nich: występ w trakcie uroczystego koncertu 85. rocznicy urodzin Agnieszki Osieckiej w Studio im. W. Lutosławskiego w Warszawie (Iza wystąpiła tam obok: Doroty Miśkiewicz, Moniki Borzym, Ani Rusowicz, Małgorzaty Walewskiej, Igora Herbuta, Janusza Radka, Marcina Januszkiewicza), a także zaproszenie do udziału w nagraniu piosenki MAMY SIEBIE dla Ukrainy – wedle pomysłu i kompozycji Adama Sztaby – w projekcie wzięło udział ponad 60-ciu topowych polskich wokalistów: Anna Maria Jopek, Natalia Kukulska, Natalia Niemen, Magda Steczkowska, Anna Karwan, Kayah, Katarzyna Cerekwicka, Kasia Dereń, Mietek Szcześniak, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Krzysztof Napiórkowski, Piasek …i wielu innych.

22 listopada 2021 miała miejsce premiera kolejnej płyty artystki SING! OSIECKA (SOLITON POLAND). Usłyszeć na niej można znane i lubiane piosenki Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach Leszka Kołodziejskiego. Specjalnym gościem na solowej płycie artystki jest MIETEK SZCZEŚNIAK, z którym Iza Połońska zaśpiewała w duecie piosenkę BYLE NIE O MIŁOŚCI

Management
Anna Grabowska

+48 692 443 860

E-mail: manager.polonska@gmail.com